Loading...

Через комунікацію у ЗМІ ми сприяємо формуванню у суспільстві культури піклування про своє психічне здоров’я та психічне здоров’я дітей.

Історії дітей

Історії дітей Gen — це історії втрат і викликів, які щодня постають перед дітьми України. В кожній з них маленькі українці діляться пережитим і демонструють силу і свій досвід подолання на непростому шляху загоєння невидимих ран.

Публікації історій дітей відбуваються за письмовою згодою від батьків та опікунів.
Маргарита, 10 років, Маріуполь
«Я з папою говорю через вікно. Він же мене чує?»
Втратила одночасно 12 близьких родичів, включно з татом.
Марго з Маріуполя одномоментно втратила майже всіх близьких: батька, брата, двох бабусь, дядька, хрещених. З 12 людей, які були в приватному будинку, в який прилетів снаряд, врятувалося троє.
«Я була в шоці, але не плакала».
Маргарита пройшла реабілітацію, знає, що її заспокоює, як доросла спілкується з психологами і мріє бути детективом. Вона згадує парк «Веселка» у Маріуполі, де завжди було весело. Згадує, як бабуся вчила її читати. І хоча ні рідне місто, ні рідні люди не можуть загорнути Марго в обійми, вона бажає іншим українським дітям бути щасливими і продовжувати жити.
Юра, 16 років, м. Буча
Батька Юри в нього на очах вбив російський військовий.
В Юру, що стояв поруч, також стріляв кілька разів – прострілив руку, а коли цілився в голову – промахнувся. Це було в Бучі, в березні 2022 року, коли Росія окупувала Київську область. Батько Юри був юристом, мама працює в дитячому садку. У день трагедії Юра з татом поїхали на велосипедах у міську раду за гуманітарною допомогою. Дорогою до них вийшов російський військовий, наказав зупинитися, підійняти руки, спитав, куди вони йдуть. Батько Юри сказав, що за їжею. І військовий почав стріляти по них.
Батько впав з першого пострілу. Від другого пострілу впав Юра.
«Лежачи на землі, я спитав, чи можна підійти до батька. І він вистрілив ще двічі. Я повернув голову і побачив, як батькова кров тече до мене по асфальту». Тіло батька не могли забрати два дні – росіяни стріляли по всьому живому. На худі Юри залишився чорний слід від кулі. Зараз річ зберігається в СБУ. Юра запамʼятав очі й ніс вбивці батька і зміг знайти його у великій базі. Він прагне запроторити військового за грати. Gen.Camp допоміг Юрі вправлятися зі своїми емоціями, стати ще ближчим із сімʼєю. А нам показав, яким добрими і чуйними бувають підлітки.
Богдан, 8 років, м. Бахмут
Втратив батьків, мама була на 7 місяці вагітності.
Його батьки загинули від ворожого снаряду просто на вулиці міста. Мама хлопчика тоді була на сьомому місяці вагітності. Богдан на той час був у сусідки, і коли всі заснули, вночі взяв велосипед і поїхав на місце тієї страшної події, аби побачити своїх батьків. Маленьке серце відмовлялося вірити у те, що мами й тата більше немає.
Богдана врятували правоохоронці. Вони приїхали до хлопчика, зібрали його речі, евакуювали з гарячої точки, нагодували та розважили. Хлопчик був наляканий та у відчаї від звістки про загибель батьків. Богданчик став учасником другої зміни табору Gen Camp. Пройшов реабілітацію та отримав психологічну допомогу від провідних українських спеціалістів.
Тіла його батьків кілька днів так і залишилися лежати просто на вулиці, через постійні обстріли поховати їх одразу не було змоги.